Vin Vinum Vinotéka Stáčecí chladničky E-shop Blog O nás Kontakt


22/12/2018

Máme otvorené :)


11/12/2018 Budúci týždeň otvárame!

S prvým snežením dorazilo do vinotéky aj vybavenie. Tento týždeň zariaďujeme a budúci otvárame! :)


2/12/2018 Voucher

Darčeková poukážka nielen ako vhodný darček, ktorý kupujete 24/12 dopoludnia, ale ako regulérny Vianočný darček pre milovníkov vynikajúcich burgundských vín :)


17/11/2018 E-shop

Pár prebdených nocí a spustili sme náš e-shop :)


8/11/2018 Dizajn vinotéky

Radi by sme vám ešte ukázali návrh dizajnu interiéru vinotéky. Už teraz sa tešíme keď sa tam stretneme!


3/11/2018 Logo

Máme logo :-). Celý týden jsme dostávali nové návrhy a s těmi nejlepšími jsme se s vámi podělili s žádostí o vaše návrhy. Od začátku jsme měli dva favority a jeden z nich byl i vámi preferován. A tak se vítězný návrh stává naším logem a bude nás i vás doprovázet na všech kampaních a materiálech. Děkujeme všem za názory a hlasování a hlavně designérům za jejich nápady.


13/10/2018 Côte de Nuits

Po neskutečně stráveném dopoledni v Champagni jsme se přesunuli do Burgundska a po večeru se skvělým Marsannay Clos du Roy od Jean Fourniera jsme navštívili ty nej oblasti v severní části Burgundska. Moc na nás zapůsobilo setkání s majitelkou vinařství, které má historii 16ti generací od roku 1596. To znamená již za doby Ludvíka XIV zde vyráběli vína. Na tolik chutí a vůní by tu bylo potřeba zůstat hodně dlouho. A my sem zase přijedeme. Pro vás něco z toho bude připraveno v našem WINE CABINETu.


12/10/2018 Champagne

Jelikož se rychle blíží otevření našeho WINE CABINETu, museli jsem přidat na intenzitě naší práce a zvládnout během 3 dnů navštívit další vinaře. Proto jsme se vydali opět do Champagne, kde jsme se setkali s úžasnou majitelkou vinařství, které připravuje nádherná šampaňská od brut natur až po demi a lahodné růžové. Těšte se na ochutnávku jejich šampaňských v našem WINE CABINETu.


10/10/2018 Rezidence Veliš

Vážení přátelé výborného vína, s padajícím listím se rychle blíží termín otevření našeho WINE CABINETu. O jeho termínu vás budeme brzy informovat.


29/9/2018 Istria

Jak jsme slíbili po návštěvě Istrie, že se sem ještě vrátíme, tak jsme učinili na konci září 2018. Naším hlavním cílem bylo objevit vinaře s Muškátem červeným, který jsme poznali v Itálii. První setkání s touto révou proběhlo hned ráno po našem příjezdu, kdy jsme si dávali ranní kávu hned vedle místní tržnice a při její návštěvě jsme objevili prodejce hroznů Muškátu červeného.Tak jsme si hned kilo koupili a ochutnali jej v surové podobě. A chutnalo skvěle. To nás ještě více povzbudilo v hledání a u jednoho vinaře s výborným Chardonay jsme dostali tu očekávanou informaci. Hned na druhý den jsme vyrazili na zmíněné adresy na sever Istrie a našli jsme to hledané - Muškat Ruža. Ale i v této oblasti je to výjimečné víno, které je vyprodáno během 14 dní od zahájení prodeje. Ale přesto se nám podařilo u majitelky vinařství zajistit alespoň 12 lahví z letošní úrody, které budou k prodeji v červenci 2019. Takže ani vy nebudete ochuzeni o tento výjimečný zážitek a podělíme se s vámi o něj v našem WINE CABINETu.


8/9/2018 Beaujolais & Mâconnais

:)


18/8/2018 Côte de Nuits

Po jarní návštěvě Burgundska nám zbylo ještě mnoho práce s ochutnáváním burgundských z jiných apelací, proto jsme ke konci srpna 2018 vyrazili na další studijní cestu za víny, se kterými se s vámi chceme podělit. Navázali jsme na apelace z jarní návštěvy a přes Pommard, Volnay a Beaune jsme se dostali do Nuits-Saint-Georges. Přiblížili jsme se k těm nejlepším vinicím Burgundska a tomu odpovídaly i chutě plné másla, ořechů, kůže a kouře už u vín klasifikace village. Tato vína nelze opomenout a proto vám je chceme nabídnout v našem WINE CABINETu.


7/7/2018 Alto Adige

Krásné počasí na přelomu června a července nás přimělo se podívat i do jiných krajů s výborným vínem. Proto jsme vyrazili na sever Itálie do oblasti Alto Adige. Oblast, která dala světu odrůdu Tramín (podle městečka Termeno), v jehož okolí se pěstují úžasné Tramíny. Proto jsme cestou ochutnávali nejen je (např. u nejpopulárnější italské vinařky Eleny Walch), ale i nádherně vonící Muškáty, včetně málo známého červeného Muškátu. Který se pěstuje pouze v této oblasti a v oblasti Istrie (Chorvatsko). Proto se s vámi podělíme o tyto zážitky i chutě v některých tematických dnech v našem WINE CABINETu.


22/6/2018 Istria

Jeden víkend v červnu 2018 jsme si chtěli odpočinout od všech vinařských oblastí a tak jsme vyrazili na pláž na Istrii. Jenže jak to tak bývá, cestou k moři jsme zaregistrovali spoustu vinohradů a tak nám to nedalo a jeden den jsme se věnovali naší práci. K našemu překvapení jsme objevili mnoho nádherných vín na severu Istrie, která stojí za to ochutnat. V blízké době se sem ještě vrátíme. Určitě připravíme den s víny z Istrie v našem WINE CABINETu.


7/5/2018 Champagne

Na začátku května jsme se vydali objevovat další poklady Francie, tentokrát do velmi známé části - Champagne. Cesta vedla přes Remeš (se snídaní před katedrálou), a potom jsme začali ochutnávat to nejlepší od různých vinařů (od těch nejznámějších jako je Pol Rogers - poslední dodávka jejich šampaňského byla na svatbu prince Harryho a Megan - i vy můžete od nás dostat stejné šampaňské na váš stůl při významné události), až po různá malá vinařství s minimálně stejnou kvalitou). Není nad to začít víkendový den skleničkou vychlazeného šampaňského. Ta nejlepší, námi vybraná, si budete moci ochutnat a zakoupit v našem WINE CABINETu už brzo.


2/4/2018 Mâconnais & Côte de Beaune

Letošní první cesta za vínem na konci března 2018 vedla na jih Burgundska, do oblastí Saint-Véran a Pouilly-Fuissé. Oblast, která nabízí rozmanitou škálu chutí a vůní odrůdy Chardonnay, Ta je ovlivněna různými podložími (od jílu až po skalnaté podloží), které se odráží v minerální chuti takových vín. Celá oblast leží v okolí města Mácon. Určitě některá z těchto vín uvidíte v naší nabídce. Stojí za to je ochutnat, nám rozhodně chutnala. Cestou zpět jsme nemohli minout srdce Burgundských bílých vín Chassagne-Montrachet. Kde skvěle chutnalo Premier Cru z vinice Les Vergers. I o toto víno v našem WINE CABINETu nebudete ochuzeni.